Про VIII конференцію

Восьму Всеукраїнську науково-практичну конференцію у Рівненському державному гуманітарному університеті (РДГУ) для науковців із різних міст України провели в новому форматі: Інтернет-конференції. Учасники конференції озвучили проблеми використання інформаційних технологій у психолого-педагогічних, суспільно–гуманітарних, природничо–математичних та економічних науках.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися Тамара Іллівна Поніманська, проректор з наукової роботи РДГУ та Микола Іович Шахрайчук, декан факультету математики та інформатики РДГУ, які відзначили актуальність досліджуваних проблем та важливість їх вирішення у сучасному комп’ютеризованому суспільстві.

Науковці і практики, які досліджують розвиток і застосування інформаційних технологій, обговорили проблеми створення та використання сучасних інформаційних ресурсів як для освітніх, так і для виробничих, економічних, суспільних і наукових потреб.

З-понад 60 іногородніх учасників, особливо запам’ятається доповідь кандидата технічних наук, доцента Львівського національного університету імені Івана Франка Злобіна Григорія Григоровича на тему «Ера Post PC: нові орієнтири», який вказав на історичні передумови та сучасні тенденції розвитку апаратного і програмного забезпечення, цікаво проводив дискусію із учасниками, що були присутні на конференції безпосередньо в РДГУ та через Інтернет.

Прикладні аспекти створення електронного довідника "Графіки функцій" та його впровадження у навчальний процес у доповіді висвітлив вчитель інформатики Шепетівського навчально-виховного комплексу №1 у складі: "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та ліцей" Хмельницької області Воронов Валерій Олексійович, з яким учасники конференції обговорили проблеми сучасної шкільної інформатики та можливі шляхи їх розв’язання.

Однією із проблем підготовки ІТ-фахівців в Україні учасники конференції визнали недостатню мотивацію до навчання та самонавчання, а також недостатню сформованість ринку праці. Саме ці два взаємопов’язаних фактори і повинні визначати майбутнє ІТ. З цією метою фахівці РДГУ відкривають новий для регіону напрям підготовки 6.010104. «Професійна освіта. Комп’ютерні технології» з присвоєнням подвійної кваліфікації: технік-програміст, викладач комп’ютерних дисциплін за такими спеціалізаціями: Комп’ютерні системи і мережі; Комп’ютерний дизайн, Інтернет і мультимедіа технології. За аналізом провідних кадрових агентств саме такі фахівці: програмісти, інженери, дизайнери будуть затребувані на ринку праці в найближчі десятиліття, стверджує доктор педагогічних наук, професор кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та методики викладання інформатики Войтович Ігор Станіславович.

В обговоренні результатів роботи конференції учасники конференції підтвердили, що подібні заходи дозволяють не лише дослідити практичні сторони навчання, а й виявити їх недоліки, щоб у подальшому удосконалити систему підготовки фахівців з інформаційних технологій відповідно до реалій часу, а також відзначили практичне значення досвіду організації і проведення таких заходів.